Program TV: Miercuri, 03.12.2025 | TVR International  | |  |  |  | |  |  |  |  | Acum la TV |
Adauga in favorite pe pozitia: |  | 1 |  | 2 |  | 3 |
 | 09:50 |  | Duelul pianelor
Adrian Enache moderează un nou sezon plin de umor, emotie si muzică live, alături de Ilinca şi Ovi. De această dată, duelul capătă o nouă dimensiune, o competitie între generatii: în echipa Ilincăi vin tineri artisti aflati în topuri, iar în echipa lui Ovi, personalităti cu cariere solide, care s-au impus de-a lungul anilor pe scena muzicală. Împreună, oferă publicului un show condimentat cu provocări inedite, improvizatii savuroase si momente de arhivă care trezesc amintiri. Două echipe, două piane, o singură miză: divertisment de calitate şi muzică bună live, cu trupa condusa de Sorin Zlat!
Prezintă Adrian Enache
Producator Iuliana Marciuc | |
 | 13:00 |  | Global | Acum la TV
Producător Mădălina Rădulescu Vochin
ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ | |
 | 19:00 |  | Destine ca-n filme
Generatii muzicale... din tată-n fiică / fiu: Mircea șsi Ana Baniciu, Edi si George Petrosel.
Ana l-a mostenit pe Mircea Baniciu în muzica pop-rock si îi continuă destinul pe scene si în studiourile de înregistrări, în primul rând cu vocea, uneori șsi cu pianul. Nu o data, au cântat împreună melodiile tatălui. De curând, Ana l-a invitat pe Mircea să cânte într-o compozitie a ei... despre ei.
Jurjak (George) a preluat tobele de la Edi Petrosel, bateristul Holograf, apoi s-a specializat în voce, chitară șsi celelalte instrumente. Uneori, colaborează cu fiul lui Mihai Pocorschi (fondator Holograf), Vladimir. În martie, grupul a reunit pe scenă șsi alti copii ai membrilor, pentru a cânta împreună o melodie inedită.
Prezintă Iuliana Marciuc
Redactor Dana Ilie
Realizator Doru Ionescu
Producător Iuliana Marciuc
(AP) |  |
|